Vali Necmeddin Kılıç 01.06.2016 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Çorum İline atanması nedeniyle, ilçemizde veda ziyaretinde bulundu.

 Vali Kılıç’a ilçemiz ziyaretinde Garnizon Komutanı Jan. Albay İbrahim Taşkın, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Nebol eşlik etti.

Vali Kılıç’ı belediye çay bahçesinde, Kaymakamız Mustafa Dinç, Belediye Başkanı Serkan Güzel, Garnizon Komutanı Ahmet Güneri, belde belediye başkanları,il genel meclisi üyeleri, muhtarlar, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

Vali Necmeddin Kılıç’ın Çiftlik ziyaretinde konuşma yapan Çiftlik Belediye Başkanı Serkan Güzel “Sayın Valim sizin gibi babacan bir Vali ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İlimize atandığınız günden beri gerek kamu kurum ve kuruluşları gerek ilçelerimize hareketlilik getirerek hizmet çıtasını yükselttiniz. İlimizin ihtiyaçlarına imza atarak Niğde halkının sizi uzun yıllar hatırlanacak hayır duasını aldınız. Çiftlik halkı adına size yaptığınız hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor yeni görevinizde başarılar diliyorum.” dedi

Belediye Başkanının ardından bir konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Mustafa Dinç; “Sayın Valim 3 yıl boyunca beraber çalıştığımız sürece Çiftlik ilçemizi hiçbir zaman göz ardı etmediniz, çok büyük yatırımlara imza attınız. Bizden desteklerinizi hiçbir zaman esirgemediniz bizler personeliniz olarak sizden razıydık hakkınızı helal ediniz. Biz çırakken siz ustaydınız biz öğrenciyken siz öğretmen oldunuz biz evlatken siz baba oldunuz her zaman arkamızda durdunuz dik durdunuz hizmetlerinizden dolayı ilçem adına size teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Vali Kılıç konuşmasında; “Çok değerli Kaymakam kardeşim, Belediye Başkanım, sevgili Çiftlikliler analar, bacılar, amcalar, dedeler o kadar hizmete layık o kadar omuzlar üstünde taşınmaya layık o kadar güzel insanlarsınız ki Anadolu coğrafyasının çok özel bir yeri olan Niğde ve Çiftlik İlçemiz zihnimizin derinliklerinde kalbimizin bir köşesinde olacaksınız. Vedaya geldiğim şu günde bile gösterdiğiniz ilgi ömür bitene kadar aklımda olacaktır. Biz sizin hizmetkârınız olarak geldik sizler bizi efendi yaptınız hep beraber el ele verdik, biz sizleri çok sevdik sizin dertlerinizde benim derdim sizin mutluluğunuzda benim mutluluğum, hizmetinizde bulunmaktan mutluyum. Tüm köylerinizi ihtiyaçlarınızı beynime kazıdım ihtiyaçlarınızı nasıl karşılarız diye hesapladım ve Allah bana hepsini yapmayı nasip etti. İlimizde köy yollarımız parke taşı ile döşendi, çöpler toplandı, köylerimizin yarısına halı sahalar yaptık, tüm köylerimizi gezdik gitmediğimiz köy kalmadı. Yaptıklarımız, yapmak için attığım adımların ve yapamadıklarımız için hakkınızı helal edin. Muhtarlarımız, belediye başkanlarımız halkımız, bizlere gönlünüzü açtınız biz de sizlere hizmete gönül verdik. Vatan toprağının her noktası hizmete layıktır. Devletimiz yeni görev yeri olarak Çorum’u takdir ettiler, yeni görev için ayrılacağız ama gönüller arası bağlar sevgi bağları çok kuvvetlidir. Bundan sonra görev yapacağım illere yolunuz düşerse başımın üstünde yeriniz var. Bana böyle güzelliği yaşattığınız için hepiniz sağ olun var olun hakkınızı helal edin.” dedi.

 Kaymakamımız Dinç, Vali Kılıç’a Osmanlı Arması takdim etti. İlçe Belediye Başkanı Serkan Güzel, Sayın Kılıç’a “Fahri Hemşerilik Beratını” takdim etti. İlçe muhtarları adına da, Çardak muhtarı Hatice Pilak teşekkür konuşması yaptı ve manevi değeri olan el yapımı ürün takdim etti.

 Vali Necmeddin Kılıç veda programının ardından ilçemizden ayrıldı.