KAYMAKAM ÇAĞLAR PARTAL’IN
 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI
 
Kadınlar doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli varlıklarımızdır. Toplumun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru ve toplumun temel taşı olan Türk kadını ve Türk annesi daima özverinin, sevginin kaynağı olmuştur. Geleceğimizin teminatı ve mimarı olan çocuklarımızın ilk öğretmeni olması nedeniyle ülkemizi daha iyi günlere taşıyacak olan yine kadınlarımızdır.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile varlıklarının önemini bir kez daha hatırlamış oluyoruz. Bu gün vesilesi ile onların hak ve özgürlükleri, yaşadıkları sorunları çözümü için gerekli hassasiyeti, çabayı sürekli kılmayı hedefliyoruz. Etrafımıza baktığımızda kadın elinin değmemiş olduğu bir güzellik göremeyiz. Atatürk’ün de dediği gibi “ Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.”
Yılın yalnızca bir günü değil, tüm günleri emeklerini esirgemeyen emekçi kadınlarımızın olsun, Peygamberimizin “Cennet annelerin ayakları altındadır” sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının ve Çiftlikli kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlarım.
 
                                                                                                                                        Çağlar PARTAL
                                                                                                                                    Çiftlik Kaymakamı V.