Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 93. Yıldönümü İlçemizde Törenle Kutlandı.
 
Cumhuriyetin 93. Yılı Kutlama Programı, 28 Ekim 2015 Perşembe günü, Atatürk Anıtına, İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başlandı.
 
29 Ekim Cumartesi Günü, Kaymakamımız Sayın Mustafa DİNÇ’ in, devlet adına tebrikleri makamında kabul etmesinin ardından ilçe programına geçildi. Kapalı spor salonunda yapılan törene Kaymakamımız Sayın Mustafa DİNÇ ve eşi Belgizar DİNÇ hanımefendi, İlçe Protokolü, İlçe daire amirleri, öğrenciler ve çok sayıda Çiftlikli katıldı.
 
Törende, Kaymakamımız Sayın Mustafa DİNÇ ve Belediye Başkanı Serkan GÜZEL öğrencilerin ve Çiftlik halkının bayramını kutladı. Kaymakamımız Sayın Mustafa DİNÇ  günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.
 
Sunuculuğunu, Çiftlik Çok Programlı Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Sefa Özyüksel ve Çiftlik Anadolu Lisesi edebiyat öğretmeni Hülya İpek Yıldırım’ın yaptığı tören; öğrencilerin şiirleri, müzikli gösterileri, koro, halk oyunları gösterileri ve Cumhuriyet koşusunda dereceye giren öğrencilerin madalyalarını alması ile sona erdi.