Çiftlikli Güreşçi Dünya Üçüncüsü

İran’da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonasında İlimiz Çiftlik İlçesi Divarlı beldesi doğumlu sporcumuz Mustafa Baki, 60 Kg. Greko-Romen Stil güreş müsabakalarında büyük bir başarı göstererek Dünya Üçüncüsü oldu.

Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Güreş Antrenörü Yılmaz Kurt’un yönetiminde İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonasına hazırlanan Mustafa Baki, 60 Kg.’da katıldığı Greko-Romen güreş şampiyonasında büyük bir başarıya imza attı.

Kaymakamımız Sayın Mustafa Dinç, Greko-Romen stilde Dünya üçüncüsü olan Mustafa Baki’yi makamında ağırladı. Makam ziyaretine başarılı sporcumuzun ailesi ile Çiftlik İlçe Belediye Başkanı Serkan Güzel, Divarlı Belediye Başkanı Mustafa Balcan, Bozköy Belediye Başkanı Yalçın Tekeli, Azatlı Belediye Başkanı Şahin Polat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Çelik,  İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tahsin Arslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Turan Sayın katıldı.

Kaymakamımız Sayın Mustafa Dinç; “İlçemizden bir sporcunun bu şekilde büyük bir başarı elde etmesi bizi çok gururlandırdı. Mustafa’nın başarılarının devamını diliyorum. Bu başarı ilçemizdeki diğer sporculara da örnek olacaktır. Sporcumuza desteklerini esirgemeyen ilçe ve belde belediye başkanlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi. Başarılı sporcuya günün anısına hediye verildi.

Çiftlik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Turan Sayın, Melendiz yöresinde spor branşlarında başarı sağladıklarını belirterek; “Melendiz’de sporcu potansiyeli hem yüksek, hem de istikbal vaat ediyor. Melendiz yöresinde sportif etkinliklerinin yaygınlaştırılması ve başarılı sonuçlar alınmasındaki destekleriniz için teşekkür ederim. ” şeklinde konuştu.